Bebeklerin Altı Nasıl Temizlenir?

Bebeklerin Altı Nasıl Temizlenir?

METİN REKLAM -----

Bebekler hayatımıza girmeden önce aklımızda bir takım soru işaretleri oluşabilir. Daha önce hiç deneyimi olmayan anne adaylarının ise daha endişeli olduğu görülmektedir ancak zamanla bu endişelerinin ne kadar yersiz olduğu sonradan anlaşılmaktadır. Akla gelen ilk sorulardan biri olan bebeklerin altı nasıl temizlenir sorusu kafada soru işareti olarak kalabilmektedir.

​​​​​BebekAltı Temizlerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

METİN REKLAM -----

Öncelikle bebeklerin özellikle de yenidoğan bebeklerin ciltlerinin yetişkin insanlara göre çok hassas olduğu görülmektedir, bu sebeple kullandığımız ürünlere dikkat etmek gerekir. Her şeyin doğal olması bebeğin yararına olacaktır. Bebeğin altı temizlenirken ılıtılmış su ve pamukla önden arkaya doğru temizlemek doktorların da tavsiye ettiği yollardan biridir. Satın alınan ıslak mendil gibi ürünlerin içeriğinde alkol, paraben, kimyasallar gibi birçok cilde zarar verici ürünler kullanmamaya özen gösterilmelidir. Mevsimine göre bebeğin banyo yapması, poposunun temiz ılık bir suyla yıkanması cilt tahrişleri için de iyi olacaktır. Bilindiği üzere bebeklerin ilk zamanlar bezinin 6-7 kez değiştirildiği görülmektedir. Bu nedenle pişik oluşumunu önlemek için temizliğine önem göstermek gerekir. Giysilerinin yıkanması ve ütülenmesi cilt hassasiyeti için iyi bir önlemdir.

Bebeklerin Cildindeki Tahrişler İçin Yapılması Gerekenler

Bebeklerin cildinin hassas oluşu, her zaman temizliğine dikkat edilmesi gerektiği bilinmektedir. Eğer ki cilt tahrişlerine maruz kalındığında doktor kontrolü altında bulunmak gerekir. Ne derece tahriş olduğu önemlidir, her daim temiz tutmak tedavinin ilk ve önemli kısmıdır. Uygulanacak pişik kremleri tedavide etkili yöntemlerden biridir ve çoğu annelerin uyguladığı yöntemlerdendir. Bebeğin temizliği özelliklede alt temizleme çok önemlidir. Kapalı kalan ayrıca nemli, ıslak kalan bölgelerde daha da önemlidir. Dikkat edilmediğinde özellikle kız bebek ve çocuklarında idrar yolu enfeksiyonlarına yol açabilmektedir. Temizlik bu nedenli bebekler başta olmak üzere çok önemlidir, sağlık için her daim temizliğe önem verilmelidir.

METİN REKLAM -----

 

Leave a Reply