Doğum Yapacak Anne Adayları İçin Hazırlıklar

Doğum Yapacak Anne Adayları İçin Hazırlıklar

METİN REKLAM -----

Doğum yapacak olan anne adayları hamileliklerinin son zamanlarına doğru, bebekleri ile ilgili gereken hazırlıkları tamamlarken kendileriyle ilgili de bazı hazırlıklar yapmalıdırlar. Doğum sırası ve sonrası için yapılan bazı hazırlıklar annelerin işini oldukça kolaylaştıracaktır.

Doğuma Hazırlık

Doğum yapacak anne adayları için hazırlık denildiğinde ilk olarak dikkat edilmesi gereken doğum anınız yaklaştıysa özellikle hastane kontrollerinin ihmal edilmemesidir. Sizi takip eden doktorunuz tarafından yapılacak olan kontroller mutlaka önerilecektir. Doktorunuzun sizin için planladığı kontrollere gitmek ve bebeğinizin kalp atışları gibi çeşitli takipleri düzenli olarak yerine getirmek önemlidir.

METİN REKLAM -----

Size doğum için verilen tarih ne olursa olsun mutlaka 2 ay önceden hazırlığınızı tamamlamalısınız. Hastane için yapacağınız hazırlık çantası orada ihtiyacınız olacak hemen her şeyi içinde barındırmalı. Orta boy bir çantaya öncelikle kendiniz için gerekli malzemeleri mutlaka alın. Bir adet havlu, sabun, ıslak mendil, peçede, kadın pedi, yedek iki adet pijama takımı, mümkünse bir adet gecelik ve sabahlık, 3 er adet yedek iç çamaşırı, çorap, terlik gibi malzemeler size doğum sonrası mutlaka lazım olacaktır.

Bebeğiniz için ise; 3 er adet zıbın takım, 2 adet yedek kıyafet, bebek eldiveni ve şapkası, 2 adet ince 1 adet kalın bebek battaniyesi, bolca yeni doğan bebek bezi, pamuk içerikli yeni doğan ıslak mendil, hastane çıkışı bebek çantası gibi malzemeler de bebeğiniz için gerekli malzemelerdir.

METİN REKLAM -----

Bebeğiniz İçin Evde Hazırlıklar

Bebeğiniz için uygun bir beşik, bebek telsizi, yorgan, çeşitli kıyafetler, bolca bebek bezi, ana kucağı isteğe göre çeşitli bebek malzemeleri alabilirsiniz. Kendiniz için ise 1 adet süt sağma makinesi, göğüs pedi, emzirme sutyeni gibi malzemeler lazım olabileceğinden mutlaka edinmelisiniz.

Leave a Reply