Kanavice Kolye Nasıl Yapılır ?

Kanavice Kolye Nasıl Yapılır ?

Daha önceki makalelerimizde belirttiğimiz gibi kanaviçe kolye işi son derece popüler bir uğraş alanıdır. Bir çok bloger ve ev hanımı kanaviçe kolye yapını ile ilgili çalışmalar yapmakta ve bunu sosyal medya hesaplarında yayınlamaktadırlar. Kanaviçe kolyeleri ister hediyelik olarak isterseniz de  aile bütçesine katkı olarak kullanabilirsiniz. Kanaviçe kolye tasarımları ve ya desenleri sizin hayal gücünüzle doğru orantılıdır. Hayal gücünüz ne kadar zengin ise o kadar değişik kolye yapabilirsiniz.

METİN REKLAM -----

Aşağıda anlatacağımız kolye yapımı tamamen size fikir verme amacınız taşımaktadır.

Malzemeler

-Çerçeve kolye ve zincir
-Çeşitli renklerde nakış ipi
-Nakış iğnesi
-Küçük nakış kasnağı
-Etamin Kumaş
-tutkal
-İnce plastik levha (yoğurt kapakları deneyin) veya orat kalınlıkta kağıt.
-4 adet mandal
-İşaretleme için kalem ( boyası yıkayınca çıkan kalemlerden olsun)

METİN REKLAM -----

Kanaviçe Kolye deseni

1. Adım: Etemin kumaşın üzerine Kolye kasnağımızı koyarak hafifçe işaretliyoruz. . Yapacağımız modeli belirledikten sonra şaşırmamak adına sağdan sola ve yukarıdan aşağıya delikleri sayıyoruz. İstediğimiz renkleri ve iplikleri belirledikten sonra bir diğer adıma geçebiliriz.

METİN REKLAM -----

Adım 2: İplikleri iğnelere geçirerek tasarımımızı ortaya çıkarmaya başlıyoruz. Bu aşamada dikkat etmemiz gereken çapraz dikişlerin yönlerinin aynı olmasını sağlamaktır.

3. Adım: Kumaşı kasnaktan çıkarın ve tasarımın etrafından dikkatli bir şekilde döşeyin ve her iki tarafa bir 1/2 “pay bırakın. Ekstra dökülmeyi önlemek için fazla diş ipi kırparak parçanızın arka tarafını temizlemeye yardımcı olur. İnce plastikten veya orta ağırlıktaki kağıdı, askıdan biraz daha küçük kesin (bir destek olarak kullanılacaktır). Sırt desteğinin tasarımın arka tarafına yerleştirilmesi, bunun ortalanmış olduğundan emin olun.

METİN REKLAM -----

Adım 4: Dikkatli bir şekilde 1/2 “boşlukları destek malzemesinin etrafına sarın ve tutkal ile az miktarda takviye edin. Tutkal kuruyorken katlanmış köşeleri yerinde tutmak için mandal kullanın.

5. Adım: Şimdi tasarımın Kolye haline  gelme zamanı! Güvenli hale getirmek için çerçevenin tabanında ve iç duvarlarında iyi bir miktarda tutkal kullanın. Tutkal bir gece bırakın bittikten sonra güzel bir zincir bularak kolyenize takın ve keyfinize bakın

Bir daha ki kanaviçe kolye dersinde görüşmek üzere hoşça kalın.

METİN REKLAM -----

Leave a Reply