Kilo Aldırmayan 4 adet Besin

Kilo Aldırmayan 4 adet Besin
Değerli takipçilerimiz  bu bölümde sizlere  çok faydalı bir içerik hazırladık. Bayanların Özellikle yaz aylarında çok büyük dert edindikleri KİLO problemi ile ilgili bu içeriğimiz de kilo almanızı engelleyen yiyeceklerden bahsedeceğiz.  Tabi kilo almamızı engelleyen bu yiyecekleri seçerken hemen hemen herkesin ulaşabileceği yiyecekleri tercih ettik.  Kilo Aldırmayan besinler aşağıda 4 adet olarak listelenmiştir.

FASULYE: Fasülye her evde bulunan ve hemen hemen herkesin sevdiği bir besindir. Faydaları çoktur. Ama özellikle Kilo aldırmayan bir besin olması fasülyeyi vaz geçilmezlerimiz arasına sokmaktadır. Safra kesesinin kasılmasına neden olan hormon, kolesistokinin`i hiç duymamış olabilirsiniz fakat bu hormon en iyi kilo verdiricilerden bir tanesidir. Bu hazmettirici hormon tabi bir iştah kesicidir. Yüksek lifli fasülyeler ayrıca kolestrolünüzü de aşağı çeker.

CİĞER: Ciğer vücuda B5 vitamini sağlamaktadır. B5 vitamini yağ yakma kapasitesini arttırıcı özelliğe sahip olduğundan dolayı zayıflama esnasında mutlaka tüketilmesi gereken bir yiyecektir.

BALKABAĞI: En iyi kilo verdirebilecek besinler arasındadır. Uzun süre konserve halinde saklanılmış balkabağında yüksek olanda lif vardır ve buna karşılık 40 kalori kadar düşük bir kalori oranına sahiptir. Uzun araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre, lifler insan sağlığı için çok önemlidir ve kilo düzenlenmesinde de büyük yararları bulunur.

ARMUT: Orta büyüklükteki 1 armut sizi tok tutmaya yeter de artar bile. Elma tok tutma konusunda 2. sırada yer alıyor. Her 2 meyvede de kan şekeri oranını düşüren ve öğün arası aparatif şeyler yemenizi önleyen pektin lifi mevcut.

2 Responses to “Kilo Aldırmayan 4 adet Besin”
  1. Titeffes 5 Haziran 2017
  2. Titeffes 8 Haziran 2017

Leave a Reply