Lif Modelleri ve Lif Nasıl Örülür ?

Lif Modelleri ve Lif Nasıl Örülür ?Lif Hakkında herşey

Lif Nedir ? Bu üç harfli ismi kısa ama kendisi isminin zıddına faydası son derece fazla olan geleneksel bir ürün. Özellikle Anadolu da kadınların ördükleri renk renk, çeşit çeşit, desen desen ilmek ilmek işlenen aslında bir temizlik malzemesidir. Yani Lif ve Banyo birbirileri ile alakalı iki objedir. Genç kızların çeyizlerinde mutlaka kendine yer bulan Lifler Örmesi son derece kolaydır. Belki güncel bir bilgi olacak ama 80’ler dizisinde bir erkek karakterde lif örüyordu. Belki hatırlayan vardır. Kolay Lif örneklerini bildikten sonra gerçi herkes örebilir ama bunun hakkını kadınlarımız vermiştir diyebiliriz. Hatta bir Blog yazarı bu konuda Kadınlarımızın TEZ yazacak seviyede olduklarını iddia etmektedirler.

Balık Şeklinde Lif yapımı

Lif yapımı son derece kolaydır. Malzeme olarak TIĞ ve İPLİK haricinde bir tek el becerisine ve örgü bilgisine sahip olmanız yeterlidir. Genel olarak bir çok çeşidi ve örneği olsada en çok örülenler yıldız şeklinde Lif, balık desenli lif modelleri, uzun lif modelleri, üçgen lif modelleri, kare lif modelleri şeklindedir.

Lif  Nasıl yapılır videolu anlatımı

Bu videoda basit bir lif nasıl yapılır görebileceksiniz. Balık şeklinde lig nasıl örülür kısaca anlatılmış. Buradan bakarak sizlerde rahatlıkla örebilirsiniz.

 

Aşağıdaki videoda En basit şeklinde LİF nasıl Örülür anlatılmıştır.

Basit Lif Yapımı

Örgü Yıldız Lif Modeli Başlama Tekniği Yapılışı

Papatya lif yapımı

Çilek Lif Yapımı

Örümcekli Uzun Lif Yapımı

Nazar Boncuğu Şeklinde Lif Yapımı

 

Leave a Reply