Silikon Tabancası ve Mum silikon hakkında

Silikon Tabancası ve Mum silikon hakkında

Değerli takipçilerimiz Öncelikle Silikon nedir ? sorusunun cevabını vermemiz lazım bu işe ilk başlayanlara. Silikon genel olarak yapıştırma ve dolgu işleminde kullanılan polimer maddeye denir. Burada Yapılan işlem sıcak ve soğuk silikon çekme olarak ikiye ayrılır. Sıcak silikon genellikle yapıştırma amaçlı, soğuk silikon hem yapıştırma hem de dolgu amaçlı kullanılır. Koku yapmayan orta derecede bir yapışma sağlar. Burada bizim konumuz SICAK SİLİKON‘dur Çünkü yaptığımız iş gereği gerek kumaş gerekse cam yapıştırıyoruz.

Silikon tabancası fiyatları

Silikon tabancası fiyatları 10 TL ile 250 TL arasında olabilir. Fakat bayanların işleri için gerekli tabancayı ben 20 TL’ye aldım ve son derece kullanışlı ve yeterli. Silikon tabancası nereden alınır sorusunun cevabını aslında burada adlı makalemizde vermiştik. Bu sebeple aynı şeyler silikon tabancası ve Sıcak silikon mumu içinde geçerlidir.

Silikon Tabancası Nasıl Kullanılır

Silikon tabancası kullanımı son derece kolaydır. Eli bu işlere yatkın olan herkes tabancayı kullanabilir.  Sadece dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta vardır. Bunlara uyduğunuz sürece sıkıntısız bir şekilde silikon tabancasını kullanabilirsiniz. Resimde de görüldüğü gibi Silikon tabancasının arkasındaki yuvaya mum silikonu yerleştiriyoruz. Böylelikle silikon tabancası hazır hale geliyor.

Silikon tabancası alırken nelere dikkat etmeliyiz.

Arkadaşlar bu konu son derece önemlidir. Zira aldığınız yanlış bir ürün sizleri yaptığınız işten zevk almaktan alıkoyacaktır
1- Öncelikle silikon tabancasının boyutu ne büyük ne de çok küçük olmalıdır.
2- Silikon tabancasının mutlaka açma kapama düğmesi olmalıdır. Zira işe ara verdiğiniz durumlarda bu düğmeden kapatmanız son derece faydalı olacaktır. Aşağıda resmini görebilirsiniz.

3- Tabanca seçmeden önce internetten kısa bir araştırma yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Sonuçta online satış sitelerinde yüzlerce insan yorumları ile ürünleri yorumluyorlar. Böylelikle satın lama öncesi bir fikir edinebilirsiniz.
4- Tabanca seçmeden önce çevrenizdekilerden de yardım alabilirsiniz. Çünkü hali hazırda tabanca kullanan birisi varsa bizzat kullanıp tecrübe edebileceğiniz gibi onun fikirlerini de değerlendirebilirsiniz.
5- Silikon tabancaları genel olarak sadece kendi silikonları ile çalışanlar ve her çeşit silikon ile çalışanlar olarak ikiye ayrılır.

Mum silikon hakkında.

♦Değerli arkadaşlar asıl önemli mesele Mum silikon alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğidir. Zira mum silikon alırken yapacağınız yanlış tercih aynı tabanca meselesinde ki gibi sizi zora sokacaktır.
♦Mum silikon genelde iki çeşittir 7 mm ve 11.2 mm’lik piyasada satılan tabancalar genelde 11.2 mm ile çalışanlardır. Eğer tabancanız çok küçükse büyü ihtimalle 7 mm’lik silikon almanız gerekebilir.
♦Mum silikonlar genelde her tabancaya uyumlu veya sadece kendi tabancasına uyumlu olmak üzerede ikiye ayrılır. Bu sebeple buna da dikkat etmeniz gerekir. Bu konuda kendi tercihim Malzeme alışverişi yaptığım yerden hem silikonu hemde silikon tabancasını aldım ve son derece memnunum.

 SİLİKON ÇEKERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

1-Bez, kumaş gibi ince malzemelerde yapıştırma işleminden hemen sonra yapışan bölgeye dokunmayın.
2-Sıcak silikon tabancalarının mumları farklı olabilir. (İnce, kalın.) Mumları satın almadan önce kendi tabancanızın hangisini kullandığına emin olun.
3-Sıcak silikon tabancası ile yapılan bazı işlerde mum kalın bir katman oluşturabilir. Biblo veya küçük süs eşyalarında yapıştırılan yer ayrık kalabilir. Yapıştırıcıyı az kullanın veya bu gibi ince, kalıcılık ve sağlamlık gerektiren işlerde başka bir yapıştırıcı tercih edin.

One Response to “Silikon Tabancası ve Mum silikon hakkında”
  1. Taner 9 Aralık 2019

Leave a Reply