Su İçmenin 5 Faydası

Su İçmenin 5 Faydası
Su, hayat için vazgeçilmezdir ve sağlığımıza olan yararları tartışılmaz. Sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde işlemek için bütün organlarımız suya ihtiyaç duyar.

Bu sebeple su içmemin tam 5 faydasını sizler için aşağıya ekliyoruz. Bu makalemizi okuduktan sonra su içmenin faydalarını bir kez daha anlayacak ve su şişesini yanınızdan ayıramayacaksınız.

Su içmenin 1. faydası: Aç karnına sabah uyanınca  bir ya da birkaç bardak su içmek; alkol, tütün, kirlilik, kötü beslenme sonucunda vücudumuza giren zararlı maddelerin etkisini azaltmaya yardım eder. bu faydayı öğrendikten sonra su içmeye devam arkadaşlar.

Su içmenin 2. faydası:Kahvaltıdan önce 1 ya da 2 bardak su içmek toksinlerden kurtulmak ve vücudumuzun ihtiyaç duymadığı maddelerin atılımını sağlamak için idealdir. Bu sayede, her günün başlangıcında su, metabolizmamızı hızlandırır ve hastalıklardan korunmamıza yardımcı olur. hastalıklardan kutulan bir vücutta daha sağlıklı ve dinç olur. Yaşam kaliteniz artar. ailenizle ve sevdiklerinizle geçireceğiniz vakit artar.

Su içmenin 3. faydası: Dış görünüş önemlidir. Hele de Güneşin zararlı ışınlarını ve rüzgarın yıpratıcı etkisini karşılayan cildimiz su içerek nefes alabilir. işte tam bu devre de su karşımıza geliyor.  Su cildimizin en iyi dostlarından birisidir ve cilt sağlığı için çok faydalıdır. Aç karnına 2 bardak su içmek cildimizin esnekliğini ve gerginliğini korumasına yardımcı olur ve erken kırışıkların oluşmasını engeller.

Su içmenin 4. faydası: Uyumak güzeldir. İnsanı dinlendirir. Gece boyunca, vücudumuz hücrelerimizi tamir etmek ve kendini yenilemek için çalışır. Bu nedenle sabahları aç karnına bir bardak su içmek atık maddelerin idrar yoluyla atılmasını sağlayacağından çok faydalıdır.

Su içmenin 5. faydası:Aç karnına 2-3 bardak su içmek kilo vermeye yardımcı olur. Su, vücuttaki toksinleri atmak dışında yağ ve kalori yakımına da katkı da bulunur. Ayrıca, açlık hissini bastırarak gereksiz ve fazla yemenin önüne geçer.

 

Leave a Reply