Kadife Tesbih Kutusu Nasıl Yapılır – Tespih Kutusu Malzemeleri- Tespih kutusu Fiyatları

Kadife Tesbih Kutusu Nasıl Yapılır – Tespih Kutusu Malzemeleri- Tespih kutusu Fiyatları

Öncelikle herkese Merhaba
El işine gönül verdi iseniz ve biraz uğraşarak ortaya bir ürün çıkarmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu gün sizlere Kadife Tespih kutusu yapımını bir başka deyişle tespihlik yapımını anlatacağım. Sadece bunlarla kalmayacak elbette Kadife tespih kutusu malzemelerinin neler olduğunu, tesbih kutusu malzemeleri nereden alınır ? gibi merak ettiğiniz bir çok sorunun cevabını vereceğim.  Çünkü İnsanların karşılaştığı en önemli sorunlardan biride Malzemelere ulaşmaktır. Sonuçta malzemelerine ulaşamadığımız bir aksesuarı yapmamız pek mümkün değildir.

Öncelikle Kadife Tespih kutusu ne işe yarar ? bunun cevabını verelim yazımızı ilk defa okuyanlar için. Evimizin bir köşesinde içinde tespihler bulunan kutuya Tespihlik denilir. Genel olarak bayanlar Kadife kumaştan kaplama yaparak bunu üretirler.  Muhafazakar aileler ibadet sonrası tespih çekmek amacıyla kullandıkları tespihlerini rahatlıkla saklayabilirler. Elbette adı tespihlik olsa da mücevher kutusu olarak kullanılmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

Örnek olması açısından bir adet resim ekliyorum inceleyebilirsiniz.

kadife-tespihlik-yapimi

Resim 1: Kadife Kaplı Tespih kutusunun bitmiş hali.

Tesbih Kutusu Yapım Malzemeleri Nelerdir ?tespihlik-kadife-kutu-malzemeleri1- Tespihlik yapım iskeleti
2- Metal ayaklar
3-Kadife Kumaş
4-Silikon tabanca
5-Süsleme için yapay çiçek
6-Çift Sıra Şerit İnci Pudra Pembe Kadife Kutu Süsü
7-Kurdele (her renkte)
Tabi malzemeler bunlar olsa da siz kendi zevkinize göre değişik süsleme malzemeleri de ekleyebilirsiniz. Burada önemli olan tespihlik yapım iskeletini temin etmenizdir. Gerisi tamamen sizin zevkinize ve el becerinize kalmış bir mesele.

TESPİH KUTUSU MALZEMELERİ NEREDEN ALINIR ?

Tamam el becerimize güveniyoruz ve Kadife tespih kutusu yapmaya kara verdik. Hatta ham kutu fiyatlarını ham kutu boyutlarını araştırdık yapmaya kara verdik. Eğer benim gibi küçük bir ilçede ikamet ediyorsanız En bğyğk sorun malzemelere ulaşmak ve dolayısıyla herkes gibi sizinde soracağınız ilk soru Tesbih Kutusu Malzemeleri Nereden Alınır ? olacaktır. Bu işlerle ilgilenen toptancılarda malzemelerin hepsini bulabileceğiniz gibi isterseniz internet üzerinde bir çok sitede de bunun satışı yapılmaktadır. Fakat web sitelerinin güvenliklerine dikkat etmenizi öneririm.  İsterseniz Sahibinden ve gitttigidiyor gibi sitelerde de bulabilirsiniz.

Tabi benim tavsiyem bir toptancıya giderek bizzat kendinizin malzemeleri seçmeniz ve pazarlık yapmanızdır. İşi ilerletip durumu kavradıktan sonra internetten online alışverişe yönelebilirsiniz.

TESPİH KUTUSU NASIL YAPILIR

Malzemeleri temin ettikten sonra sıra geldi kadife tespih kutusu yapmaya. Tespih kutusu videolu anlatımları izleyerek yada tespih kutusu yapım aşamalarını resimli anlatan siteleri takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz. Ben bu aşamada size web ortamında en güzel anlatan videolardan birini aşağıya ekliyorum. Sonuçta en güzeli videolu anlatımdır. Kadife kutu nasıl kaplanır ? bizzat seyrederek püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Bu aşamada tecrübe önemli olduğu için anlatıcının nasıl yaptığını ve anlatıklarını can kulağı ile dinlemek gerekmektedir. 

 

Tüm bu anlatıklarımızdan sonra sanırım Tespihlik yada takı kutusu yapımı ve malzemeleri konusunda bir sıkıntı yaşamayacaksınız. eksiklerimiz varsa lütfen yorum bölümünden bildiriniz. 

TESPİH KUTUSU MODELLERİMİZ
Aşağıda Bizzat kendimiz tarafından yapılan tespih kutularını bulabilirsiniz. İstedğiniz modelleri ve renkleri iletişim bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

2 Responses to “Kadife Tesbih Kutusu Nasıl Yapılır – Tespih Kutusu Malzemeleri- Tespih kutusu Fiyatları”
  1. Esengul 8 Ocak 2018
  2. Emek cilingir 24 Ocak 2018

Leave a Reply