Yaz Hamilelerine Serinleme Tavsiyeleri

Yaz Hamilelerine Serinleme Tavsiyeleri

METİN REKLAM -----

Hamilelik başlı başına oldukça zor ve sorunlu geçebilen bir süreçtir. Bu duruma bir de mevsimlerin getirdiği olumsuz şartlar eklenince, gebelik süreci daha da zorlaşabilmektedir. Özellikle yaz aylarında sıcakların aşırı yükselmesi ile birlikte hamile kadınlar ciddi şekilde rahatsız olabilmektedir.

Kiloların artması ve stresin çoğalması, sıcaklardan daha fazla etkilenilmesine neden olmaktadır. Hamile kadınların gebelikte serinlemek amacıyla yapacakları, normal bir insanın serinleme yöntemleriyle tamamen farklılaşmaktadır.

METİN REKLAM -----

Sıvı Kaybını Engelleyin

Yaz ayları sıvı kaybının en fazla olduğu dönemdir. Bu dönemde özellikle gebe kadınlardaki sıvı kaybı daha fazla olmaktadır ve bunun sonucunda da birçok rahatsızlık ortaya çıkmaktadır. Anne adayının bu açıdan her an yanına su bulundurması gerekmektedir. Suyun yanı sıra süt ve portakal suyu gibi sıvılar da belirli aralıklarla tercih edilebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, aşırı su tüketimine kaçmamaktadır. Zira hamilelik dönemindeki aşırı tüketimi, su zehirlenmesine neden olabilir.

Güneş Işığından Korunma

METİN REKLAM -----

Aşırı güneşe maruz kalmak bebeğin gelişimine ciddi derecede engel olabilir. Anne adayının özellikle öğle saatlerinde sıcağa maruz kalmaması gerekir. Bu açıdan dışarı çıkılacak saatin mutlaka iyi belirlenmesi gerekir. Anne adayları için sabahın erken saatleri ve akşamüstü saatleri en uygun vakitlerdir.

Bunların yanı sıra anne adaylarının bol sulu meyveler tüketmesi, yağlı ve baharatlı olan yiyeceklerden uzak durması, serinlemenin en basit yollarıdır. Anne adayının uygulayacağı en uygun egzersiz ise hafif tempolu yürüyüş ve yüzme sporu olacaktır.

Leave a Reply