Yeni Doğmuş Bebeklerle ilgili 7 Öneri

Yeni Doğmuş Bebeklerle ilgili 7 Öneri

METİN REKLAM -----

Aşağıda ki öneriler sizlere bebeğinizin sağlığı için pratik bilgiler sunmaktadır. Bu bilgilere yapacağınız katkılar bizleri son derece memnun edecektir. Çünkü bebek bakımı bir bakıma tecrübe işidir. tecrübelerinizden faydalanmak isteriz.

1-Sevgili Arkadaşlar bebeklerin ısı dengesi yaklaşık altı aylıkken düzene girer. Altı aydan küçük bebeklerde vücut yüzeyinin vücut ağırlığına oranı yüksektir. Bu sebeple Bebeklerde titreme yeteneği çok zayıftır. Buda Onları büyüklere oranla daha fazla korunmaya muhtaç yapar. Bu koruma işi de elbetteki bizlere düşüyor. Eğer bebeğimizi iyi koruyamazsak bu bizlere uykusuzluk ve bebeğimize huzursuzluk olarak geri dönecektir.

METİN REKLAM -----

2-Peki soğuk bir bölgede yaşıyorsak ve dışarı çıkmamız gerekiyorsa ve kış mevsiminde ayaz varsa ne gibi tedbir alabiliriz. Bunun cevabı basit.Bebeği kat kat giydirerek bu durumu kontrol altına alabiliriz. Kat kat giydirmek biraz zor alsa da pratikte son derece kullanışlıdır. Çünkü ısı değişiminde bebeğinizin üstünde ki katlardan birini çıkararak rahatlama sağlayabilirsiniz.

3-Evet sevgili arkadaşlar. Artık eskisi gibi ceketimizi ve ya çantamızı alarak 5 dakika içinde dışarı çıkamıyoruz değil mi? Çünkü bebeğimizi de düşünmeli ve ona göre hazırlıklar yapmalıyız. Örneğin Soğuk havalarda yedek bir yelek, hırka ve battaniye taşınmalıdır. Bunun için elbette bir adet çantaya da ihtiyacınız olacaktır.

4-Elbette havalar her zaman bir denge de gitmez. Bu sebeple bebeğimizin başınıda korumalıyız. Peki her zaman şapka örtülür mü. Bebek güneş ışınlarından mahrum kalır mı ? Elcevap. Hava sıcaklığı 16-22 derece gibi çok soğuk veya sıcak değilken, rüzgar ve güneş yokken, bebek dışarı şapkasız çıkabilir. Soğuk havalarda ve yaz mevsiminde şapka önerilir.

METİN REKLAM -----

5-Sevgili arkadaşlar günümüzde artık yolcuklukların büyük bir bölümü araba içerisinde geçmektedir. Bu sebeple bir kaç tavsiyede bu konuda vereceğim sizlere.

Arabada Dikkat edilmesi gereken hususlar
a-Araba içinde bebeğin aşırı ısınmasını önlemek için bebeğin şapkasını ve elbisesinin bir katını çıkarın. b-Mümkünse bebek arabaya binmeden önce, arabanın içini biraz serinletin.

c-Bebek arabada iken direkt klimaya maruz kalmasın.
d-Ya hiç klima çalıştırmadan, önceden serinletilmiş arabaya bindirin ya da çok düşük derecede ve alttan havalandırma yapacak şekilde klima çalıştırın.

METİN REKLAM -----

Bebeklerin Kıyafet tercihleri ile ilgili öneriler


6-Bebeklerin kıyafet tercihlerinde kumaşlarda son derece önemlidir.
-Bebeğinizin kıyafetlerini pamuk kumaşlardan seçmeniz faydalı olacaktır.
-Soğuk havalarda hırka veya yelek giyebilir.
-Kolay giydirilip çıkarılabilen giysiler seçin.
-Yaka geniş olmalı ve boyundan geçerken zorlanmamalı, kollar rahat olmalı, sırtta en az miktarda kapama yeri olmalı, tercihen kapama yeri omuz bölgesinde olmalıdır.

7-Bebeği dışarı çıkmadan önce besleyin. Özellikle soğuk havada vücudun ısı üretimi için daha çok enerji harcanır.

 

METİN REKLAM -----

Leave a Reply